Mistrovství ČR ve sportovní střelbě veteránů s mezinárodní účastí (SP 30+30, VzPi 40)

I letos jsme se rozhodli vydat do Plzně, kde se v termínu 7. – 9.6.2024 konala soutěž Mistrovství ČR veteránů ve sportovní střelbě s mezinárodní účastí, tj. střelců od věku 45 let. Tentokrát již opět v „plné sestavě“ dvou účastníků.

V pistolových disciplínách letos soutěžili střelci z 13 států od Lucemburska na západě, přes státy evropy, Izrael až po Indii. I když je pravda, že někteří tradiční účastníci letos z neznámých důvodů chyběli, byla účast jako každý rok hojná. Jako vždy však byla početnější skupina střelců puškových disciplín.

Zástupci našeho klubu spadali do věkové kategorie C, která zahrnuje střelce od 45 do 54 let a soutěžili v disciplínách Sportovní pistole (25m Pistol) a vzduchová pistole (10m Air Pistol). Vyhodnocení disciplíny Sporovní pistole bylo provedeno separátně na mířenou část a kompletní disciplínu včetně rychlopalby a stejným způsobem byly vyhlášeny i výsledky.

V průběhu soutěží oficiálních disciplín byla také možnost vystřelit si z revolveru ZKR 551 jednu ránu na památeční terč, u kterého byl předem stanoven a do obálky vložen tajný bod, který měl střelec zasáhnout. V praxi tedy šlo o to, odhadnout, jaké místo na terči organizátoři vybrali a pokusit se ho trefit.

Jako tradičně, tak i pro tento ročník objednali organizátoři krásné teplé počasí. Možná by s tímto hodnocením nesouhlasili střelci puškových disciplín, kteří se ve svých střeleckých oděvech pravděpodobně slušně zapotili, ale myslím si, že my pistoláři si teploty kolem 24 stupňů můžeme pochvalovat.

Nezbývá, než poděkovat organizátorům a jako každý rok doufat, že se příště z našeho klubu zúčastní větší množství zájemců o sportovní střelbu.

Výsledky:
SP 30+30
1. místo Tomáš Balcar s nástřelem 551 (mířená 278, otoč 273)
10. místo Václav Janák s nástřelem 526 (mířená 269, otoč 257)

SP 30
3. místo Tomáš Balcar s nástřelem 278
10. místo Václav Janák s nástřelem 269

VzPi 40
8. místo Tomáš Balcar s nástřelem 358
12. místo Václav Janák s nástřelem 350

Výsledková listina

Příspěvek byl publikován v rubrice Výsledky a jeho autorem je Tomáš Balcar. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.